Čtvrtý říjnový týden je v České republice věnován kybernetické bezpečnosti. V rámci aktivit šířících povědomí o správném a bezpečném užívání sociálních sítí si v pondělí 21. 10. 2013 paní učitelky vyučující Informatiku připravily zajímavý projekt. Během něj jsme si zopakovali některé zásady bezpečného chování na internetu a své teoretické poznatky porovnali s praktickými zkušenostmi z promítnutých videí. Například známý zpěvák a tanečník Ben Cristovao nás varoval před sdílením osobních dat, soukromých informací a intimních fotografií ve svých profilech na  sociálních sítích. Teď už si budeme určitě pamatovat, že „internet nezapomíná" a žádnou informaci ani fotku z něj nelze úplně odstranit. Šokoval nás případ Andrey, která první schůzku s přítelem z internetové seznamky málem zaplatila životem. Dozvěděli jsme se, jakými způsoby si můžeme ověřit protějšek na opačné straně, se kterým si chceme po síti povídat. V závěru projektu jsme se společně prošli Desaterem bezpečného internetu a nově získané znalosti si  prověřili v testu.