pdfNominace na cenu GRATIAS TIBI100.31 KB

„72 hodin" – to je název projektu, který každoročně vyhlašuje Česká rada dětí a mládeže, a do kterého se i letos přihlásila naše škola. Vzhledem k tomu, že máme našemu Městu co vracet, zaregistrovali jsme vlastní projekt „Chceš-li pomoct městu, ukliď v parku cestu" a uspěli. Ve čtvrtek 9. října 2014, kdy byl celostátní projekt spuštěn, už jen stačila ranní domluva s paní Ing. Plášilovou, vedoucí odboru Technických služeb, a mohli jsme zahájit i my. Naším úkolem bylo vyčistit ulici Spojovací, která byla pokryta napadaným listím ze vzrostlých bříz. S přiměřeným nadšením, v modrých tričkách s logem projektu, za pomoci hrábí, košťat a lopat jsme se pustili do práce. A před polednem bylo hotovo. Měli jsme za sebou nejen dvě úctyhodné hromady listí, ale i dobrý pocit, že jsme mohli Městu trošku pomoci.

Projekt byl nominován na cenu GRATIAS TIBI 2015 za občanskou aktivitu, občanský postoj či počin mladých lidí pozitivně ovlivňující život v komunitě či celé společnosti..