Další dva bloky preventivního programu mohly proběhnout díky finanční podpoře Středočeského kraje. Po dvouměsíčních prázdninách nás opět navštívila lektorka Etických dílen z organizace Hope4kids, z. s. Dne 16. 9. se na programu zaměřeném na osobní bezpečí sešel celý 1. stupeň z obou pracovišť. Zvládli jsme probrat různé nebezpečné situace a také to, jak bychom se v takových situacích měli zachovat. Celým programem nás opět provázel kamarád Ludvík. Hned následující den nás na programu vystřídali žáci 2. stupně, kteří se tentokrát zaměřili na finanční gramotnost. Během programu „Peníze, peníze, peníze“ si uvědomili, co je pro každého z nás důležité a jaký vliv mají na naše jednání média. Velkou část programu přemýšleli nad tím, jak správně zacházet s kapesným. Nejvíce všechny zaujala hra „zloději štěstí“ kterou si jistě všichni rádi společně zahrajeme.