Za předvánoční atmosférou a kulturním zážitkem jsme se vydali ve středu 9. prosince vlakem do Kutné Hory. V Tylově divadle pro nás herci zlínské Scény sehráli představení Vánoční hvězda, ve kterém jsme se spolu s veverkami Zubkou a Drápkem vydali do nitra vánočního stromku. Cestou po jeho kmenu potkaly veverky několik vánočních ozdob, a ty jim vyprávěly o zvycích a tradicích, které lidé během vánočních svátků dodržují. Vánoční pohádka byla nejen poučná, ale i vtipná a na nadcházející svátky nás připravila i zpěvem známých vánočních písní a koled. Z divadla vedly naše kroky do kostela sv. Jana Nepomuckého na vánoční výstavu. Zde se nás velice ochotně ujal milý pan průvodce a vyprávěl o dřívějších tradicích od první neděle adventní do Vánoc. Provedl nás celým kostelem, který v době adventu spíše připomíná velkou výstavní síň. Jsou zde k vidění nejen betlémy z různých oblastí naší republiky, ale i stoly prostřené nejrůznějšími staročeskými pochoutkami. Předvánoční putování po vyzdobené Kutné Hoře, které jsme si mohli dopřát díky NF Tesco, jsme zakončili sladkou odměnou v místní cukrárně.