V pátek 14. 10. navštívila naši školu Mgr. Alena Blažková, lektorka MP Education, s. r. o. Přijela za žáky s přednáškou „Barbína je jen hračka“, která se zabývá poruchami příjmu potravy a zdravým životním stylem. Přednáška byla příběhem dvou kamarádek - Klementýny a Kačky. Klementýnka vyprávěla příběh o své kamarádce Kačce, která onemocněla poruchou příjmu potravy. V průběhu vyprávění příběhu se žáci seznámili s nejběžnějšími poruchami příjmu potravy, jejich příznaky a dopady na zdraví a běžný život. Připomněli si základy zdravého stravování a zdravého životního stylu. Na tuto přednášku bude navazovat projektový den Zdravý životní styl, který se uskuteční ve škole koncem října. Obě tyto akce jsou součástí preventivního programu a výuky ke Světovému dnu výživy, kterým je každý rok 16. říjen.