Středeční dopoledne jsme byli v očekávání vzácné návštěvy, neboť na odpoledne pozvala paní ředitelka na přátelské posezení naše rodiče, tety, sourozence i kamarády. Přípravy malého pohoštění se ujaly nejen dívky, ale svoji kuchařskou šikovností přispěli i chlapci. A tak se z kuchyňky záhy linula vůně pečeného moučníku, v misce se míchala tvarohová náplň a v kastrůlku rozpouštěla čokoládová poleva. Chlapci navíc zvládli během jedné vyučovací hodiny hned dvě pomazánky, ze kterých děvčata vyrobila chutné jednohubky. Rázem půl třetí odpoledne to ve III. třídě hučelo jako v úle, neboť se tu sešly tři desítky milých hostů, aby společně zrekapitulovaly téměř uplynulý školní rok. Během promítání fotografií pořízených na naší i janovické škole si děti akce připomněly a případně okomentovaly. Přátelské setkání dětí a rodičů s pedagogy a zaměstnanci školy bylo letos poprvé a pevně věříme, že tímto byla založena nová školní tradice. A tu je nutno dodržovat.