Konec prázdnin a začátek školního roku mívá pro mnohé žáky hořkou příchuť. Abychom tento pocit trochu zmírnili, hned druhý týden školního roku 2021/2022 po zahájení školní docházky jsme se vzájemně domluvili, že si osladíme alespoň hodiny pracovního vyučování.  Ve středu se vařil puding s piškoty. Žáci s radostí vařili a všichni si na vanilkovém pudingu velmi pochutnali. Podělili se i o mytí nádobí a těšili se na čtvrtek, protože další akcí v kuchyni bylo pečení jablečného závinu, s jehož přípravou mají žáci ve škole už zkušenosti.

Při pečení závinu se žáci zodpovědně podělili o strouhání domácích jablek, těsto bylo připravené, stačilo jen stočit a záviny se mohly péct. Za chvíli se školou linula líbezná vůně, která ovoněla i celý areál školy. Než se závin dopekl, chlapci připravili venkovní učebnu a závin s kakaem se mohl podávat.

Všem se toto sladké a voňavé pracovní vyučování líbilo.