18. září 2013  se žáci naší školy vydali do Říčanské hájovny, kde proběhl výukový program s environmentální tematikou pořádaný muzeem Říčany. Program byl hrazen z ESF a státního rozpočtu ČR v rámci projektu OPVK "Řemeslo má zlaté dno".

"Pojďte s námi za zvířátky" se jmenoval program pro žáky 1. stupně. Ti se vydali do lesa, kde pátrali po přítomnosti živočichů a hledali různá pobytová znamení. Prostřednictvím her si uvědomili, co je potravní řetězec a rovnováha v přírodě. Společně se zamysleli, čím člověk poškozuje přírodu a jak bychom mohli ohroženým zvířatům pomoci.
"Stavíme s přírodou" byl program pro žáky 2. stupně. Ti se  věnovali praktické stavební a výtvarné
činnosti. Seznámili se s přípravou funkčních a dekorativních hliněných omítek, jejichž nanášení si vyzkoušeli na břidlicové destičce. Dozvěděli se, jaké jsou výhody přírodních materiálů ve stavebnictví i možnosti jejich využití.