V úterý 9. dubna přijala celá naše škola pozvání Národního zemědělského muzea Kačina na výukový program Mlynáři a pekaři. Za slunného dopoledne jsme vstoupili do zámeckých zahrad plni očekávání, co nového tady uvidíme, dozvíme se a naučíme. Viděli jsme dřívější mlýnské stroje a nářadí, vybavení zámecké kuchyně, dozvěděli jsme se, kdo všechno ve mlýně pracoval, jak se obilí mlelo a kdo jaké výrobky z mouky pekl. Ověřili jsme si naše vědomosti a znalosti v pekařském kvízu a hlavně – naučili jsme se péct rohlíky! Paní lektorka nám ukázala, jak se z kynutého těsta nejprve vyválí placka, nakrájí na trojúhelníčky a z nich pevně umotají rohlíčky. V mžiku se z nás všech stali malí i velcí pekaři a pekařky (někteří i v předpisovém ustrojení) a práce nám šla opravdu od ruky. Během chvíle se na pekáčích rovnaly rohlíky pěkně do řádků a čekaly na vložení do rozpálené pece. A z ní? Hned po vychladnutí ukončily čerstvé voňavé rohlíky svůj jepičí život v našich hladových bříškách. Pekařské dopoledne bylo velice zdařilé a oběma milým lektorkám patří náš velký dík.