S pravidelnou dovážkou ovoce a zeleniny do naší školy jsme tento týden obdrželi „ochutnávkovou bedýnku“ plnou vitamínů. Vedle jablek, hrušek a banánů v ní byl i ananas, hroznové víno, mango, kiwi či avokádo. Nám známá zelenina byla netradičně rozšířena o nabídku okurek, ředkviček a rukoly. Hned další den jsme začali ovoce zpracovávat. Ti nejzručnější loupali hrušky a ananas, někteří ovoce krájeli na kousky, někdo připravoval čokoládu, ale všichni jsme si společně pochutnali na vynikajícím čokoládovém fondue. Na druhý den nebylo třeba nosit si do školy svačinu, protože jsme tentokrát zpracovávali zeleninu. K měkkému chlebu s máslem ozdobenému lístečky rukoly jsme přikusovali kousky paprik, okurek, půlky rajčat či ředkviček. Zbylo i na děti ve školní družině, které si odpoledne uvařily jablečný dezert s piškoty. Z „ochutnávkové bedýnky“ dostalo naše tělo během dvou dnů pořádnou „vitamínovou bombu“.