Besedě na téma šikana předcházela projektová hodina, ve které si žáci všech ročníků školy připomněli, co všechno o tomto nešvaru ví. Ve středu 29. ledna 2014 ve škole opět rádi přivítali všem dobře známého pana Sašu Štěpánovského, lektora z Křesťanského společenství Kutná Hora. Během dvou vyučovacích hodin si ti starší s lektorem spontánně povídali, sdělovali mu svoje názory, někteří i své zkušenosti se šikanou. Společně došli ke skutečnostem, že šikana se může týkat opravdu každého jedince, že může probíhat jak ve škole, tak venku na hřišti nebo na ulici. Mladší žáci si zahráli demonstrační pohybovou hru, při které mohli na vlastním těle posoudit, jestli se jedná o šikanu, či jen o pravidla hry. Pan Štěpánovský všem vysvětlil a na příkladech demonstroval, jak se pozná oběť šikany, jak postupovat při jejím odhalení a jak se sami žáci mohou před šikanou bránit.