I v letošním roce budeme pokračovat v návštěvách knihovny ve Zruči a v účasti na jejích výukových programech. První setkání s paní knihovnicí v novém roce proběhlo v úterý 17. 1. 2023. Téma „Draka je lepší pozdravit aneb "O etiketě“ nás opět zaujalo a moc se nám líbilo. Paní knihovnice dětem nejdřív vysvětlila, že etiketa je soubor pravidel zdvořilého chování ve společnosti. Potom vyzkoušela děti, jestli se umí slušně chovat při setkání s paní učitelkou, mezi dětmi, na oslavě a při stolování. Následovala etiketa s Hurvínkem a čtení z knížky Neotesánek, kdy děti naučily Neotesánka pravidlům slušného chování, čímž Neotesánka otesaly. Po výběru knížek domů a na čtení do školy jsme odcházeli spokojeni a už se těšíme na další únorové setkání s paní knihovnicí.