rucickaLogo školy vyjadřuje myšlenku soudržnosti a vzájemné pomoci žáků a pedagogů

Telefon: +420 327 531 225 / E-mail: zruc@zs-okruzni.cz

Nepřehlédněte

Termíny jarních prázdnin od školního roku 2016/2017 do školního roku 2021/2022

vyhláška č. 189/2014 Sb. - externí odkaz

Zřizovatel školy

 

Středočeský kraj
(právní forma kraj)
IČ 70 891 095
Zborovská 11, 150 21 Praha 5

Poslední červnový týden letošního školního roku je jako vždy přímo nabitý zajímavými akcemi, kterých se účastní všichni žáci společně.

V pondělí 22. června jsme vyjeli vlakem do Kutné Hory, abychom se tu na Hrádku vydali po „Husových stopách“. Tak zní název interaktivního programu, který je součástí výstavy „Jan Hus roku 1415 a 600 let poté“. Před branami bývalého měšťanského domu nás přivítala spanilá Anežka ze Štítného, aby nás v něm provedla historickou Kutnou Horou. Obdivovali jsme nádhernou architekturu královského města, prohlédli si kresby s náměty nejrůznějších dobových řemesel, ocitli se v místnostech původního obydlí rodiny Jana Smíška, která se chlubí zachovalými stropy z konce 15. století. Dozvěděli jsme se, že Jan Smíšek vlastnil v této době kutnohorské stříbrné doly a svého času patřil mezi nejbohatší muže v Českém království.

Po prohlídce na nás čekal Husův žák – Petr z Mladoňovic, aby se s námi vrátil na přelom 14. a 15. století, do doby, kdy žil Mistr Jan Hus. Seznámili jsme se se životem tohoto významného kněze a kazatele, vysvětlil nám jeho myšlenky i důvody, proč byl Jan Hus upálen. Se samotným Mistrem Janem Husem jsme se setkali v další části programu. Na konkrétních příkladech a situacích z našeho současného života jsme se snažili pochopit nadčasovost jeho myšlenek. V závěru velice zajímavého a poutavého programu jsme měli možnost vyzkoušet si svoji zručnost a pokoušeli se psát a kreslit husím brkem stejně, jako to dělali tehdejší vzdělaní písaři. To vše za poslechu hudby a zpěvu chrámových písní.

V úterý 23. června změříme svoji schopnost, udatnost a sílu v netradičních soutěžích Olympijského dne, ve středu budeme mít možnost prokázat svoje znalosti v přírodovědné soutěži, čtvrtek věnujeme ochraně člověka za mimořádných událostí a cvičení v přírodě. Pak přijde pátek, kdy si každý z nás odnese domů výsledky své celoroční práce otištěné na blanketu vysvědčení. A pak už jenom HURÁ PRÁZDNINY!!!! Užijme si je všichni v pohodě a ve zdraví, načerpejme hodně nových sil a prožijme spoustu krásných zážitků.