Závislosti – jaké mohou být, jak jim předcházet a jaké je jejich nebezpečí – to bylo téma projektového dopoledne zaměřeného na primární prevenci. V úvodu si žáci zopakovali typy závislostí a hlouběji se zaměřili na nebezpečí kouření a požívání alkoholických nápojů. Společně potom hledali odpovědi na otázky proč lidé, zvláště pak mladiství a děti kouří a pijí alkohol, jaké jim hrozí zdravotní nebezpečí a jak se nedostat do područí těchto démonů. Po bouřlivé diskuzi následovaly prezentace s konkrétními údaji a neodmyslitelnými fakty o škodlivosti užívání a konzumace tabákových výrobků a alkoholu. V závěrečné části projektových hodin zhlédli žáci výchovně vzdělávací videa varující děti a mládež před následky kouření a pití alkoholu. Projektové dopoledne pokračovalo netradičními tělovýchovnými disciplínami. Žáci soutěžili v kutálení a přenášení míčů, snažili se co nejpřesněji trefit cíl či co nejrychleji oběhnout metu a seřadit číselnou řadu. Nakonec měli možnost změřit své opravdové síly v přetahování lanem. Pohodovou atmosféru dokreslilo slunečné počasí a jak žáci, tak pedagogové měli z odvedené práce dobrý pocit.