V úterý 7. listopadu jsme se společně vydali do Kutné Hory. Cílem výpravy bylo tentokrát dlouho plánované divadelní představení v Tylově divadle a prohlídka historických památek Kutné Hory. Po příjezdu autobusem do města jsme si v jeho historickém centru prohlédli kamennou kašnu, morový sloup i Kamenný dům, stejně však nás zaujal i obchod s nejrůznějšími námi oblíbenými stavebnicemi Lego. Do budovy Tylova divadla jsme vstupovali natěšeni na pohádku Tři přadleny. Divadelní představení o chudé a líné Bětce, které ke štěstí a svatbě s urozeným králem dopomohly tři staré přadleny, se nám velice líbilo. Bylo vtipné a doprovázené veselými písničkami. Po jeho skončení jsme se odebrali na obchůzku náměstí, pokoupit něco malého k občerstvení a vlakem se vrátili zpátky do Zruče.