V pondělí 20. května žáci školy měli možnost navštívit oddělení Policie ČR ve Zruči nad Sázavou. Rozděleni byli na dvě skupiny, na mladší a na starší žáky. Dozvěděli se mnoho užitečných a potřebných informací týkajících se bezpečnosti a ochrany svého zdraví, což se v předprázdninovém období hodí. Naučili se, jak přivolat pomoc kamarádovi nebo i dospělému člověku, zopakovali si, jaké má být vybavení jízdního kola, připomněli si povinnost nosit cyklistickou helmu, vhodnost reflexního oblečení. Strážníci jim vysvětlili, jak je helma chrání od úrazu, jak je důležité, aby byli dobře vidět. Ke konci besedy si žáci prohlídli jednotlivé prvky vybavení policisty včetně pout, nahlédli i do policejního auta a ani se jim nechtělo zpátky do školy. Ale povinnost je povinnost, přestože se prázdniny blíží. A tak poučeni o bezpečném chování se žáci se strážníky s veselými úsměvy rozloučili a všichni věříme, že do budoucna nebudou nutné žádné policejní zásahy týkající se žáků naší školy.