Projektový týden „Planety sluneční soustavy" jsme zahájili úterní exkurzí do pražského Planetária. Po důkladné prohlídce expozice astronomie a kosmonautiky, po prozkoumání všech interaktivních zařízení, modelů a přístrojů jsme usedli do sálu a vydali se na putování vesmírem. Prohlédli jsme si z výšky naši Zemi i povrch dalších planet, dozvěděli se, jaký je rozdíl mezi planetou a hvězdou, co způsobuje zabarvení planet, či zda je možný život na ostatních planetách sluneční soustavy. Nad hlavami nám zářila hvězdná obloha, na níž jsme pozorovali nejrůznější hvězdy a souhvězdí. Za úchvatný výlet do vesmíru děkujeme Městu Zruč nad Sázavou a sponzoru, s jejichž spoluúčastí jsme si mohli tento neobyčejný zážitek dopřát.