Návštěva Městské knihovny probíhala ve dvou dnech, v úterý se žáky I. stupně a v pátek se žáky II. stupně. Pro mladší žáky si paní Lhotková připravila povídání o jaru a Velikonocích. Přečetla dětem několik básní s jarní tematikou, na interaktivní tabuli jsme si připomněli velikonoční zvyky a obyčeje a podívali se na zfilmované říkanky od Josefa Lady.

Žáky II. stupně seznámila s tím, jak vzniká kniha, že máme knihy zábavné a naučné a plynule přešla k významnému výročí 700 let od narození Karla IV. Lucemburského.

Z knih České dějiny a Dějiny Českých zemí pro děti přečetla několik zajímavých úryvků ze života Karla IV, panovníka, na kterého jsme patřičně pyšní. Návštěva knihovny se všem líbila, paní Lhotková měla pro žáky velmi hezky připravené úryvky z knih, doplněné zajímavým vyprávěním.

Na závěr obou setkání jsme zhlédli výstavu výtvarných děl a prózy manželů Hany a Jana Pospíchalových, umístěnou též ve Spolkovém domě.