V úterý, těsně před velikonočními prázdninami jsme se vydali do Městské knihovny. Paní Lhotková si pro nás připravila zajímavý velikonoční program. Na uvítanou připomněla dětem čtvero ročních období a pojem aprílové počasí básní se stejným názvem Aprílové počasí z knihy Čtvero ročních období. Sdělila dětem, že máme knihy zábavné, ale i naučné, jako např. První čtení o zvířátkách. Kniha, která nás seznamuje se zajímavým životem zvířat žijících v našem okolí. Na interaktivní tabuli jsme si prohlédli jarní květiny. Knížkou od Josefa Lady: Vzpomínky z dětství, jsme si řekli dávné zvyky a obyčeje Velikonoc, a pak už na nás čekalo velikonoční tvoření: zdobení vyfouklých vajíček voskem, vystřihování a vybarvování velikonočního zajíčka.

Děti pořad zajímal, bavil a s nadšením si odnesly nazdobené kraslice a papírové zajíčky. Paní Lhotková se trpělivě dětem věnovala, za což jí velmi děkujeme.