V předvánočním čase jsme se v pátek 12. prosince 2014 vypravili do Městské knihovny ve Zruči nad Sázavou, nasát tu pravou vánoční atmosféru a dozvědět se plno zajímavých informací týkající se Vánoc. Paní knihovnice Milena Lhotková žákům vysvětlila, co znamená slovo Advent a s ním související zvyky: adventní neděle, adventní kalendář či adventní věnec. Velmi poutavě též dětem vyprávěla příběhy o svatých (sv. Ondřej, sv. Barbora, sv. Mikuláš a sv. Lucie), kteří v době Adventu oslavili či oslaví svůj svátek. Také neopomněla zdůraznit symboly Vánoc, s žáky si povídala o vánočním stromečku, betlémě, kometě, jmelí, dárcích a typických štědrovečerních dobrotách: kapru, vánočce a cukroví. Z knihy Josefa Lady „České Vánoce" nám paní Lhotková přečetla krátké povídky o Mikuláši a čertovi a o narození Ježíška. Na závěr návštěvy si žáci vyrobili vánoční přání za hudebního doprovodu vánočních koled. Děkujeme paní Lhotkové za příjemně strávené dopoledne, už se všichni moc těšíme na blížící se vánoční svátky.