U příležitosti nedávného Mezinárodního dne knihy jsme se vydali ve čtvrtek 12. 4. 2018 do zdejší Městské knihovny. V úvodu návštěvy jsme se od paní knihovnice Lhotkové dozvěděli, proč je právě 2. duben věnován knihám. V tento den se roku 1805 narodil významný dánský pohádkář Hans Christian Andersen, který napsal pro děti velké množství pohádek. Spolu s paní Lhotkovou jsme si připomněli ty nejznámější, ke kterým rozhodně patří Ošklivé káčátko, Malá mořská víla, Princezna na hrášku, Císařovy nové šaty, Sněhová královna, Cínový vojaček či Divoké labutě. Pro starší děti měla paní Lhotková připravený příběh Otužilci z knihy Miroslava Švandrlíka Žáci Kopyto a Mňouk postrach Posázaví, ti mladší z nás si poslechli pohádku Jiřího Žáčka O rybáři a staré botě. Ve vědomostních kvízech jsme měli všichni možnost prokázat svoje znalosti v určování volně žijících zvířat, známých rostlin či poznávání pohádkových postav. Velice nás zaujaly obrázky tzv. dvojího vidění a na závěr pobavily vtipy ze školních lavic. Návštěva knihovny byla rovněž součástí celostátního projektu Celé Česko čte dětem, který naše škola již mnoho let úspěšně realizuje.