Organizační výbor MS v softballu mužů 2019 nabídl naší škole volné vstupenky na libovolné utkání. Naše škola se v dubnu 2019 zaregistrovala na den 19. 6. 2019 na zápas Venezuela – Austrálie do Havlíčkova Brodu do areálu HIPPOS ARÉNA. Registrace byla potvrzena a ve středu 19. června se 6 žáků a 2 pedagožky (všichni vybaveni vlaječkami Venezuely) vydali vlakem v 7:09 do Havlíčkova Brodu. Za krásného slunečného počasí jsme v 9:00 h dorazili do areálu Hippos arény, kde byl připraven pro žáky doprovodný program. Žáci si vyzkoušeli individuální dovednosti, které jsou typické pro softball (Outfield Throw – hod do dálky, Rabbit Softball – běh na vzdálenost 18,3 m, Catch it! – chytání míčku, nadhoz - Strike out, nadhoz Fast Softball ). Zjistili, že nadhazovači na MS umí hodit míček rychlostí až 140 km/h, mají dlouhý odpal, trefují se do určené zóny a mnohé další. Za splnění 3 disciplín byli odměněni malým upomínkovým předmětem a malou sladkostí.

V 10:10 h jsme byli usazeni na hlavní tribunu, odkud jsme krásně viděli na hráče a celé hřiště. Zápas byl zahájen v 10:30 h nástupem obou družstev, představením hráčů jménem a číslem dresu (obojí v češtině a angličtině) a hraním hymen. Zde se žáci přesvědčili, že když se hraje státní hymna, všichni klidně stojí a mají smeknuté čepice. Po té propukla vlastní hra a všichni diváci vytvářeli jedinečnou atmosféru, fandili zvolenému týmu a poznávali pravidla softballu. Námi zvolená Venezuela nezvítězila, ale to nám vůbec nevadilo, protože i tak to byl pro nás velký neobyčejný zážitek. Vždyť kolikrát se nám podaří dostat se jako divák na mistrovství světa.

Ze zápasu jsme se vraceli vlakem ve 13:12 h zpět domů do Zruče n. S. Všichni jsme dojeli v pořádku a obohaceni novými zážitky a zkušenostmi jsme se rozešli za deště do svých domovů.