Pravidelné úterní dvouhodinové působení školní psycholožky na naší škole se 16. září 2014  protáhlo na celé dopoledne. Mgr. Zuzana Vajglová pracuje zároveň v Centru krizové intervence v Kutné Hoře, které zajišťuje provoz Linky důvěry a Poradnu pro lidi v tísni. V dnešních dvou hodinových besedách se probíralo jediné téma – „na koho se můžu obrátit v případě problému, který je pro mě velice závažný, který mě trápí". Výpovědi skupiny mladších žáků byly spontánní a živelné. Děti se obracejí na kamarády, rodiče, tety, sourozence, učitelky. Paní psycholožka seznámila žáky školy s možností, jak využít v případě potřeby i Linku důvěry, která je určená zvláště pro děti a mládež. Vysvětlila všem, jak telefonický hovor probíhá, kdo jej vede, jaké jsou kompetence pracovníků Linky důvěry. V závěru besedy se staršími žáky využila jejich povědomí o službách telefonické krizové intervence k vyplnění anonymního dotazníku zpětné vazby.