Letošní školní kolo v lehké atletice se odehrálo jak ve Zruči n.S., tak v Uhlířských Janovicích ve stejný den, v pondělí 13. května. Sportovnímu klání ve čtyřech disciplínách vládlo studené počasí a žáci se museli hodně hýbat, aby se zahřáli. Možná to i pomohlo k lepším sportovním výkonům. I přesto, že snaha všech zúčastněných byla znatelná, na stupních vítězů stanuli jen ti nejlepší. V kategorii chlapců se umístil na 1. místě žák 10. roč. ZŠ speciální a mezi děvčaty byla nejúspěšnější žákyně 9. roč. ZŠ speciální.

Školní soutěžení v lehké atletice je příprava pro okresní kolo atletického čtyřboje žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, které se tradičně koná v Kutné Hoře. Letos se zde 15. května setkali chlapci a dívky ze škol z Čáslavi, Kutné Hory, naši žáci ze Zruče n. S. a Uhlířských Janovic. Soutěžilo se jak v družstvech, tak i v jednotlivcích ve čtyřech disciplínách – hod kriketovým míčkem, skok do dálky, sprint na 60 m a vytrvalostní běh.

V kategorii jednotlivců se na 3. místě umístila žákyně 7. roč. ze Zruče n. S. I chlapci slavili úspěchy. Stříbrnou příčku obsadil žák 10. roč. ZŠ speciální ze Zruče n. S. a bronzovou medaili si odnesl žák 9. roč. z Uhl. Janovic.

V kategorii družstev byli žáci z Uhlířských Janovic hodně úspěšní. Dívčí družstvo obsadilo 2. místo a z třetí pozice se radoval chlapecký tým.

I přes nepříznivé počasí se všichni snažili podat ty nejlepší sportovní výkony, chovali se podle pravidel fair play a silný potlesk vítězům byl zasloužený.