Středeční dopoledne před velikonočními prázdninami nám zpříjemnili sokolníci společnosti Zayferus, jejíž činností je ochrana dravých ptáků. Spolu se svými opeřenými svěřenci zavítali do Zruče, aby školkovým i školním dětem ukázali dravce žijící u nás i ve světě. Na prostorné louce jsme měli možnost si ptáky důkladně prohlédnout a o každém z nich se něco zajímavého dozvědět. Viděli jsme poštolky, sokoly i rarocha, svojí barevností nás zaujalo karančo jižní, obdivovali jsme mohutné drápy a zobáky supů a orlů. Už víme, proč sovy loví za šera a jaké je rozpětí supích křídel. Nejvíce se nám však líbili ptáci v akci. Ať už volně kroužící nad našimi hlavami nebo vrhající se střemhlav na prchající kořist.