Na tento rok máme naplánováno několik projektů zaměřených na naše ZDRAVÍ. 6. 10. jsme se proto zaměřili na naši dutinu ústní. Nejprve jsme si řekli, jak správně o zuby, dásně i jazyk pečovat, kolikrát denně si máme zuby čistit, jak dlouho si je čistit, a také jak často chodit k zubaři. Po teorii přišla na řadu praxe a zuby jsme si všichni pečlivě vyčistili. Dokonce jsme si stopovali čas, abychom zjistili, jestli si chrup čistíme alespoň dvě minuty. Většina z nás limit hravě překonala.

Aby nám kromě vzpomínek na tento den zůstalo také něco praktického, vyrobili jsme si dva úsměvy. Jeden s krásnými bílými zuby a druhý, kde byly zuby zkažené a vypadané. Z letáků jsme vystříhali všemožné potraviny a nápoje. Roztřídili jsme je na zdravé a nezdravé a podle toho k úsměvům nalepili. Vznikly nám tak dvě koláže, které máme ve třídách neustále na očích, abychom viděli, které pochoutky našemu úsměvu škodí, a které jsou pro něj naopak vhodné. Během vystřihování a lepení jsme si uvědomili, kolik nezdravých dobrot vlastně sníme, a některé z nás to dokonce motivovalo k tomu, vyčistit si zuby ještě jednou. Snad nám to pravidelné a pečlivé čištění dlouho vydrží, abychom se na sebe mohli neustále krásně usmívat.

Monika Rosůlková