Náš sváteční den jsme měli krásný už od samého rána, protože sluníčko se rozhodlo slavit také .

Po příchodu jsme si ještě chvíli sedli do školních lavic. Paní učitelky připravily velký vědomostní kvíz o mimořádných situacích, které nás mohou potkat a nesmí zaskočit. Některé situační scénky doslova ožily, takže požár v budově školy nás hromadně nepřezuté a bez bačkor vyhnal až k vlakovému nádraží. To je totiž pro nás, jak jsme si správně zapamatovali, centrální místo únikové cesty ze školy.

Pojmenovali jsme druhy lékárniček a ukázali si jejich obsah. Při té příležitosti si vyzkoušeli ošetřit odřené koleno po pádu z kola a obvázali vyvrtnutý kotník ze sportovního hřiště. Volali jsme i na linku první pomoci a ukázali si vzorový telefonát s operátorem záchranné služby.

Pak už nás až do odpoledne čekaly venkovní aktivity a dobrodružství.

Pozvání k nám přijali naši stálí dobří kamarádi z ústavu soc. péče v Iváni. Během školního roku se pravidelně navzájem navštěvujeme a těšíme se z akcí podobných té dnešní. Takže jsme společně vybaveni křídami vyrazili ven. Chodník před školou se změnil v papírové stránky a my malovali pohádky a nejoblíbenější pohádkové postavy, o kterých každý povyprávěl.

Na hřišti se začalo soutěžit v nejrůznějších disciplínách – běh s míčkem na lžičce přes překážky,skákání v pytli na čas nebo hledání rostlin a plodů lesa.

Po absolvování všech disciplín a vyhlášení výsledků jsme se těšili na opékání buřtů. U ohně jsme si vyprávěli o zážitcích z celého odpoledne a bylo nám fajn. Moc nám všem chutnalo.

Výsledky byly vyhlášeny, buřty snědeny…tak hurá na odměny:-). Každý si odnesl balíček plný sladkého překvapení, které nám připravily paní učitelky.  Nám nezbývá než moc pěkně poděkovat a těšit se zase příště.