Tak tohle nás velice zajímalo, proto jsme se v pátek 28. května vydali po dlouhé době na exkurzi do nedalekého Vodního domu, abychom si to vyzkoušeli. V úvodní části vzdělávacího programu jsme si spolu s paní lektorkou vyprávěli o všem živém, co můžeme vidět ve vodě a její bezprostřední blízkosti. Pak jsme se konečně dočkali a náležitě vyzbrojeni se vydali na lov breberek k místnímu mokřadu. Přestože letošní počasí teplým dnům moc nepřeje a vývoj nových živočichů ve vodě má zpoždění, podařilo se nám dost vodních breberek ulovit. Pod lupou jsme mohli pozorovat potápníka nebo okružáka, malé pavouky a množství larev jepic a komárů. V průzračné vodě přilehlého rybníka jsme obdivovali rozkvétající lekníny a procházku okolo Vodního domu jsme ukončili ve vodním atriu. Do odjezdu autobusu nám zbylo dostatek času na to, abychom prozkoumali zdejší umělé vodní toky a vyzkoušeli sílu vody prostřednictvím čerpadel, pump a vodních mlýnků.