U příležitosti Dne bezpečnějšího internetu přijal ve čtvrtek 12. února pozvání do naší školy pan Radek Pospíšil, lektor ACET ČR, o.s. Hlavním tématem dvouhodinového výukového programu byl virtuální svět, který je i našim žákům velice blízký a známý. Během spontánní besedy, kdy se žáci dělili o svoje prožitky a zkušenosti se sociálními sítěmi, nabádal lektor všechny k ostražitosti. Na příkladech předváděl nebezpečí těchto sítí, kdy mohou být zneužita osobní data, fotografie a videa uživatelů. Zvídavým žákům radil, jak zabezpečit v co nejvyšší míře svoje soukromí, měnit mailové adresy, blokovat zprávy či hovory. Vysvětlil, co všechno se skrývá pod pojmem kyberšikana, jak jí předcházet, případně se jí bránit. Výuková lekce „Nebezpečí internetu" byla součástí primární prevence, na jejíž realizaci v naší škole pan Radek Pospíšil úspěšně spolupracuje.