Na letošní ročník projektu „72 hodin pro lidi, přírodu a místo, kde žiješ" se I. třída naší školy náležitě připravila. Čekal ji totiž zodpovědný úkol – vysadit dva ovocné stromky na pozemku školní zahrady spolu se starostou Zruče nad Sázavou, panem Martinem Hujerem. Dopolední přípravy sice trošku hatil déšť, ale vykopat jámy, zatlouct kolíky, připravit kvalitní zeminu a konve s vodou se třídě podařilo. Pan starosta byl nejen přesný, ale i náležitě připravený. V pracovním oděvu a obuvi si nejprve prohlédl zahradu a s chutí se pustil se žáky do práce. Obě jablůňky společně pevně usadili do půdy, okolí pečlivě uhrabali a upravili. Pravou rukou byla panu starostovi paní ředitelka Jana Marečková, která stromky přivázala k opěrným kůlům. Při práci pan starosta se žáky živě diskutoval a na záludnou otázku, zda opravdu umí všechno, přiznal svoji slabinu: neumí létat do vesmíru. Tohle mu velkoryse promíjíme, zvláště když pozval celou školu na prohlídku nově otevřených prostor zručského zámku.

Děkujeme panu starostovi za věnovaný čas, práci a ochotu. Věříme, že obsah projektu „Jablíčka nám porostou zasazená starostou" bude v příštích letech dokonale naplněn a pan starosta bude moci ochutnat naši společnou úrodu.