Během celého školního roku se snažíme o vytvoření příjemného prostředí ve škole tak, abychom se zde všichni cítili dobře a dokázali spolu vhodně komunikovat. V rámci preventivního programu jsme se tentokrát zaměřili na posílení našeho školního kolektivu. Strávili jsme dvě vyučovací hodiny u společných aktivit, v rámci kterých jsme se navzájem poznávali a učili se spolupracovat. Zjistili jsme, že to, co je pro jedince náročné, může celá skupina hravě zvládnout. Součástí programu bylo také zamyšlení se nad sebou samým, nad svými přednostmi a zároveň i věcmi, které nám činí potíže. Program nám všem předal spoustu informací a podnětů, které můžeme uplatnit následujícím pololetí tak, aby nám tu bylo dohromady ještě lépe.