Vážení rodiče, dovoluji si vás požádat o spolupráci v současné době uzavření školy.

Většina rodičů se spojila s vyučujícími a je domluvena ohledně zadávání a plnění domácí práce žáků.

Děkuji všem rodičům, kteří poskytli škole mailovou adresu, přes kterou vyučující zasílají domácí práci. V době uzavření školy vaše děti dostávají jednoduché, stručné a jasné úkoly každý den podle svého rozvrhu hodin. Nejedná se jen o zadání stránky a cvičení v učebnici, vypracování úkolů v pracovním sešitě, ale také dostávají různé prezentace a internetové odkazy k procvičování učiva. Doporučuji vám vytvořit pro dítě určitý režim. Plnění školních úkolů prokládat přestávkami, děti mohou sledovat na Čt 2 dopoledne vysílání nazvané UčíTelka, kde je zahrnuta i tělesná výchova (pohyb je v současné době velmi důležitý). Děti rády malují, vybarvují, proto dostávají také tyto úkoly: vybarvi, nakresli, vystřihni…toto vše je velmi vhodné využití času a dětem prospívá.

Pro vyučující je důležitá také zpětná vazba. Vědět, jak se práce dětem daří. Proto  vás  žádám, zda byste mohli vyučujícím odpovídat alespoň na některé maily. Nebojte se napsat, jestli je učiva hodně, že nestíháte…..nevadí, ale potřebujeme o tom vědět. Dále bychom potřebovali zaslat některé zpracované úkoly zpět do školy a to jednoduchou formou. Buď zaslat pracovní list jako přílohu mailu nebo hotovou práci vyfotografovat a zaslat zase jako přílohu mailu. Máte-li nějaké jiné návrhy nebo se potřebujete poradit, zavolejte na MT: 734 445 835. Děkuji vám.

Mgr. Jana Marečková, ředitelka školy