V souvislosti se šířením virového onemocnění způsobeného novým typem koronaviru (Covid – 19) vydávám informace, jak snížit možnost přenosu infekčního agens a omezení výskytu onemocnění:

1. základní prevencí této infekční nemoci je dodržování základních hygienických návyků, tedy hygieny rukou, etikety kýchání, nezdržování se v prostorech s velkým počtem osob, pestrá strava a dostatečný přísun vitamínů,

2. v případě, že se žáci naší školy vrací po jarních prázdninách z lyžování v horských oblastech Itálie z oblasti Benátska a Lombardie, ať ihned po návratu zákonní zástupci kontaktují ošetřujícího lékaře a územní pracoviště Krajské hygienické stanice Středočeského kraje podle místa bydliště a v případě doporučení dodržují karanténu.

Mgr. Jana Marečková, ředitelka školy

Letáček ke stažení:  pdf Hygiena rukou (1.81 MB)