V úterý 6. září jsme se rozjeli do Vodního domu v Hulicích, abychom se zde blíže seznámili s evropsky významnou lokalitou – Želivkou. Hned po příjezdu se nás ujala velice milá lektorka Michaela, aby nám ukázala a popsala, jaké ojedinělé druhy rostlin a živočichů se v samotné vodní nádrži a jejím okolí vyskytují. Už víme, že ve vodě se vesele prohání bolen dravý, v hrázi má svá zimoviště netopýr černý a nad hladinou a okolními lesy krouží orel mořský. Světovou raritou je zdejší výskyt drobnokvěté rostlinky kuřičky hadcové, které se na těchto tmavě zabarvených horninách dobře daří. Pak následovala procházka po samotném vrcholu přehradní hráze, odkud byl na jedné straně úchvatný výhled na vodní hladinu a z druhé strany pohled do hlubokého údolí. Cestou jsme pozorně poslouchali zajímavé vyprávění Michaely a získané informace zapisovali do pracovních listů. Po návratu nás čekalo milé překvapení. Paní lektorka nám přinesla ukázat malého netopýra hnědavého, a protože se právě vyspal a byl hodně hladový, spořádal notnou dávku moučných červů. Pak už nezbývalo než se rozloučit. Výukový program nás všechny určitě obohatil a víme, že se musíme k přírodě chovat velice zodpovědně, aby ohrožených druhů živočichů i rostlin bylo co nejméně.