Předprázdninové páteční dopoledne 6. března jsme si zpestřili návštěvou Vodního domu v nedalekých Hulicích. V průběhu výukového programu Voda kolem nás jsme si se sympatickou lektorkou Veronikou vyprávěli o výskytu a využívání vody v krajině i její spotřebě v domácnostech. Společně jsme si stavěli filtrační věže, které nám posloužily k odstraňování hrubých nečistot z vody. Také jsme se dozvěděli, proč je v létě v rybníce či nádrži teplejší voda při hladině, což jsme ověřili pokusem se zabarvenou vodou. V závěru lekce jsme shlédli krátký film o úpravě říční vody na pitnou, která pak vytéká doma z vodovodních kohoutků. Po skončení výukového programu jsme měli ještě dostatek času na to, abychom si prohlédli celou interaktivní expozici Vodního domu. A pak už autobusem zpátky do Zruče a hurá na jarní prázdniny!