Ve čtvrtek 7. listopadu jsme přijali pozvání paní výchovné poradkyně Květy Koktové k prohlídce Středního odborného učiliště ve Vlašimi. Ráno nás jejich ochotný pan řidič nejdříve odvezl do vlašimského zámku, kde se tato škola nachází. V zámeckých prostorách jsme si prohlédli hlavní kuchyň i malé cvičné kuchyňky, kde se studenti učí připravovat nejrůznější pokrmy teplé i studené kuchyně. Výsledky práce svých spolužáků pak roznášejí budoucí číšníci a číšnice mezi hosty ke vzorně prostřeným stolům. Při malém občerstvení nám paní Koktová představila všechny učební obory a my měli možnost se jí na cokoliv zeptat. Ze zámku nás pan řidič odvezl do provozovny, kde se učí cukrářskému řemeslu budoucí cukráři a cukrářky. Během prohlídky jsme pozorovali při výrobě perníčků i našeho bývalého spolužáka Tondu, kterému se dle slov paní mistrové velice dobře daří. Z Vlašimi nás odvezl pan řidič do Tehova a provedl po dílnách, kde se připravují na své povolání mladí opraváři zemědělských strojů. Po prohlídce internátu a zcela nové počítačové učebny jsme plni dojmů odjeli zpátky do školy. A někteří z nás už mají ve výběru dalšího studia zcela jasno.