V úterý 3.6.2019 jsme se všichni společně vypravili do ZŠ Komenského v  Uhl. Janovicích.

Pozvali nás kamarádi – žáci ze IV.B a V.B, kteří připravili zajímavý preventivní program s názvem DOPRAVNÍ VÝCHOVA TROCHU JINAK.

A protože se blíží konec školního roku a my nedočkavě vyhlížíme dny volna a cestování , vyrazili jsme poučit se a vyzbrojit se dopravními pravidly a možná se dozvědět ještě něco navíc.

V první části nás čekaly hrané scénky z chodníku i silnice, rozeznávali jsme chybné a správné chování chodců i dopravních prostředků . Dokonce jsme se na chvíli stali herci a v některých modelových ukázkách si i zahráli.

Druhá část projektové hodiny byla plná úkolů, které jsme plnili. Takže jsme rozpoznávali a určovali druhy dopravních značek a prostředků, názorně předvedli jak přecházíme přes přechod a pak se předpisově oblékli a zářili do šera reflexním oblečením a prvky od hlavy až k patě.

Nakonec jsme si ještě stihli vybarvit semafor a vysvětlit si jeho „barevná pravidla“.

Naše dopoledne v ZŠ uteklo jako voda a my jsme si ho opravdu užili – bylo poučné a přitom plné zábavy.

Jako vzpomínku jsme si odnášeli nejen zážitky, ale i malý dárek na vymalování s dopravním tématem. Děkujeme.