V pátek 25. 9. 2014 se uskutečnilo okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů, kterého se zúčastnili čtyři žáci naší školy. Děti se na soutěž pečlivě připravovaly již během školního kola dopravního klání, jehož cílem byla jízda zručnosti, řešení dopravních testů a opakování dopravních značek. V Kolíně, kde se oblastní kolo odehrávalo, na nás čekali žáci z dalších pěti ZŠ praktických z okresů Kutná Hora a Kolín. Oblastní kolo bylo ještě náročnější. Skládalo se ze čtyř soutěžních disciplín:

Pravidla provozu na pozemních komunikacích - teoretická část (test)

Pravidla provozu na pozemních komunikacích - praktická část (jízda po DDH)

Jízda zručnosti na kole

Zásady poskytování první pomoc

Naši žáci měli možnost porovnat své znalosti a dovednosti s ostatními, umístili se na krásném 3. místě. Všem zúčastěným patří velká pochvala.