Díky dotaci Středočeského kraje jsme získali prostředky na dlouhodobou primární prevenci pro žáky 2. stupně. V průběhu školního roku 2018/2019 proběhnou 4 setkání s lektory z organizace Magdaléna, o. p. s. První setkání se uskutečnilo 31. 10., kdy jsme s velkým očekáváním vyhlíželi nejen oba lektory, ale také naše spolužáky z Uhlířských Janovic, kteří se všech setkání budou účastnit spolu s námi.

A jak to všechno proběhlo? V úvodu hodiny proběhlo seznamovací kolečko, kdy každý představil sám sebe a řekl, co má rád. Z několika společných akcí a výletů se sice mezi sebou již známe, ale dozvěděli jsme se další zajímavé informace o našich spolužácích. V průběhu následujících dvou vyučovacích hodin jsme se věnovali několika aktivitám, které nám pomohly zamyslet se nad tím, jak se ve škole a mezi ostatními cítíme, co máme na ostatních rádi a v čem jsme si podobní. Vyzkoušeli jsme si také, jak důležitá je spolupráce a že ve dvou (i ve více) se to lépe táhne. Nejkrásnější je, že i přesto, že nejsme všichni společně v jedné třídě, chováme se jako jedna parta.

Mnohokrát děkujeme lektorům za příjemné setkání a všichni se již nyní těšíme na příště.