Ve čtvrtek 24. dubna bylo v zahradě naší ZŠ Okružní rušno. Ke Dni Země jsme pozvali divadlo Facka z Brna a zároveň všechny děti z MŠ ve Zruči a díky přispění městského grantu Města Zruč n. Sázavou proběhlo divadelní představení s názvem „Tůdle, Nůdle a jejich hravý cirkus".

V pořadu „Hravý cirkus" se děti staly nejen diváky, ale i protagonisty. Tůdle a Nůdle využil různé techniky- od cirkusových dovedností přes práci s loutkou, nezapomněl upozornit na Den Země a třídění odpadu.

V pohádce „Tůdle, Nůdle zachraňují cirkus" aneb ne vše nové je hned dobré se vrátil do „Hravého cirkusu" a byl celý nesvůj. Pan ředitel chtěl nahradit starý cirkus automatickou zábavou robotů. Cvičená zvířata, klauni, akrobati, vše má vzít za své. Spolu s dětmi se mu podařilo cirkus zachránit a všichni zjistí, že nakupovat, vyhazovat, neustále obměňovat věci není správné.

Na závěr si děti zahrály v ekologicky laděné pohádce „O Otesánkovi" a „O Smolíčkovi"

Divadelní představení bylo pro naše žáky i děti z MŠ podnětné, veselé a společně jsme strávili příjemné dopoledne.

Děkujeme Městu Zruč n. Sázavou za poskytnutí městského grantu na 15. ročník ke Dni Země pořádaného pro děti zručských mateřských škol.