Slavnostní nálada spojená s blížícími se vánočními svátky přímo vybízí k návštěvě divadelního představení, proto jsme využili nabídku Tylova divadla v Kutné Hoře. V příběhu Marjánky a Toníčka v Pohádce o Vánocích a zakleté čepičářce se objevily i bytosti nadpozemské – dobrotivý anděl a zlomyslný čert. Ale jak už to v pohádkách bývá, i tady zvítězilo dobro nad zlem. V závěru vánočně laděného příběhu jsme se dozvěděli něco o tradicích a zvyklostech provázejících tyto krásné svátky a s herci se rozloučili zpěvem koled. Do odjezdu vlaku jsme ještě stihli procházku vyzdobeným městem, nakukování do obchodů či malé občerstvení v cukrárně.