Letošní 19. ročník Dne Země pro mateřské školy ve Zruči n. S. připravil Mgr. Petr Dolenský, koordinátor ekovýchovy z Prahy. Program začal divadelním představením na základě objevené hry spisovatele Josefa Čapka. O tom, co se stane, když kočička nenajde v lednici máslo a pejsek nechce snídat suchý rohlík. Situaci zachrání tajemný recept na výrobu másla a chuť se něčemu novému naučit. Celý příběh děti prožívaly, byly aktivní a veselé. Následovaly vzdělávací aktivity: fotogalerie plemen tura domácího, zábavná hra krmení skotu (házení brambor přímo do tlamy krávy), simulace ručního dojení a tradiční stloukání másla s ochutnávkou, zápasy s rohatým býkem.

Slunečné a teplé počasí nám přálo, program probíhal na školní zahradě. Žáci naší školy ochotně pomohli s přípravou a rádi se zapojili spolu s dětmi z mateřských škol do vzdělávacích aktivit. Děkujeme Městu Zruč nad Sázavou, které poskytlo dotaci na tuto akci.