DIVADLO S NÁZVEM: „JAK SE SKŘÍTEK UČIL ZAHRADNÍKEM“ A VÝUKOVÝ POŘAD "O JABLONÍCH A SADAŘI"

18. ročník Dne Země pro mateřské školy ve Zruči n. S. proběhl vzhledem k nepříznivému počasí v sále Spolkového domu. Program pro děti připravil Mgr. Petr Dolenský, koordinátor ekovýchovy z Prahy. Vesele laděný a zároveň

poučný příběh začal divadelním představením o skřítkovi, který má takovou chuť na jablka, že se rozhodne stát zahradníkem, ale nebude to mít lehké. Jabloň totiž trápí housenky (sezobne drozd), chybějící ženich (květy opyluje

včelka) a velká žízeň (zalije déšť). Děti z mateřských škol se aktivně do pořadu zapojily. Celý příběh prožívaly, napovídaly, hlásily se a byly veselé.

Následovaly vzdělávací aktivity:

moštování jablek spojené s ochutnávkou nebo krouhání jablek na křížaly

ochutnávka různých druhů jablek, ukázka jablečných produktů

výroba papírových květů s pylem

galerie obrázků s činnostmi pěstitelů ovocných stromů

Setkání žáků naší školy a žáků z mateřských škol se vydařilo, děti se pobavily, poučily, ochutnaly jablíčka i mošt a odnesly si vlastnoručně vyrobený papírový kvítek jabloně.

Děkujeme Městu Zruč nad Sázavou, které poskytlo škole dotaci na tuto akci a paní Marcele Černé, za poskytnutý prostor v současném chladném počasí.