rucickaLogo školy vyjadřuje myšlenku soudržnosti a vzájemné pomoci žáků a pedagogů

Telefon: +420 327 531 225 / E-mail: zruc@zs-okruzni.cz

Nepřehlédněte

Termíny jarních prázdnin od školního roku 2016/2017 do školního roku 2021/2022

vyhláška č. 189/2014 Sb. - externí odkaz

Zřizovatel školy

 

Středočeský kraj
(právní forma kraj)
IČ 70 891 095
Zborovská 11, 150 21 Praha 5

 

            Dne 27. 4. se uskutečnilo v rámci oslav Dne Země (22. 4.) na zahradě naší školy divadelní představení divadla Facka z Brna „Tůdle a Nůdle otevírají jaro“, kam jsme pozvali všechny děti z mateřských škol ve Zruči nad Sázavou.

            Vesele laděný příběh popisuje dva klauny z cirkusu, kteří se již nemohou dočkat nejkrásnějšího období v roce, a proto se rozhodnout hledat paní Jara. Cestou prožijí mnohá dobrodružství: najdou propast plnou odpadků, které děti musí roztřídit k další recyklaci; zavalí je černý mrak, úplně stejný, jako když lidé spalují v kamnech nebezpečný odpad a z komína uniká škodlivý dým; vaří dobroty, které pak formou bonbónů rozdávají dětem. Společně s malými diváky si i zatančí na oblíbené dětské písničky „Holky z naší školky“ a „Ptačí tanec“. Závěrem vše dobře dopadne, Tůdle a Nůdle vysvobodí paní Jara a jaro může konečně začít.

            16. ročník akce Den Země se opravdu vydařil. Setkání našich žáků s žáčky z mateřských škol bylo veselé a všechny děti pobavily známé postavy Tůdle a Nůdle.

            Děkujeme Městu Zruč nad Sázavou, který pořad financoval z městského grantu.