Nápad slavit Den stromů vznikl již v polovině 19. století v USA a tradice se drží dodnes. 20. 10. 2014 se naše škola zapojila do oslav svátku a v rámci EVVO jsme se tento den věnovali tematickým aktivitám. Přivítali jsme pracovníka MěÚ Zruč nad Sázavou Mgr. Jiřího Klatovského, který besedoval se žáky na téma „Úprava městské zeleně". Vysvětlil jim, jak se projekt města povedl zrealizovat, neboť beseda týkající se samotné realizace proběhla v říjnu 2013. Žáci pozorně naslouchali a byli i pochváleni. V průběhu října probíhaly práce na školní zahradě: hrabání a kompostovaní listí, sbírání spadaných větviček a stříhání keřů. V hodinách pracovního vyučování žáci tvořili zvířátka z kaštanů a žaludů, otisky listů, koláže ze suchých listů a podzimní stromy z barevných papírů. Z prací si pak vyrobili hezké nástěnky. Hlavním cílem projektu bylo, aby žáci pochopili potřebné informace o vztazích člověka k přírodě a péči o životní prostředí.