Uklizená škola, vystavené výrobky z hodin výtvarné výchovy a pracovního vyučování, lehká nervozita účinkujících – takové bylo středeční ráno 25. května 2016 v naší škole. Měli jsme Den otevřených dveří. Že je o naši školu zájem, nás přesvědčili návštěvníci školy. A nebyli jen z řad rodičů či babiček a dědečků, ale potěšila nás účast veřejnosti. To byl důvod řádně se předvést a ukázat, co všechno umíme. Začali jsme zostra anglickou abecedou a říkadly rovněž v angličtině. Poté mladší spolužáci recitovali básničky a zacvičili si za doprovodu svižné písničky. V závěru programu jsme si při kytaře společně s našimi hosty zazpívali zlidovělé táborové songy. Při letošním Dni otevřených dveří jsme mohli nabídnout návštěvníkům školy milou nadstavbu v podobě Putovní výstavy 10 inspirací Karla IV., kterou se nám podařilo zapůjčit a instalovat v prostorách školní dílny. Na čtrnácti bannerech jsou zobrazeny život a dílo jednoho z nejvýznamnějších českých panovníků, jehož sedmisté výročí narození si právě v těchto dnech připomínáme.