Na rozjezd prvního zářijového týdne jsme tradičně zařadili celoškolní cvičení v přírodě, kterému bylo věnováno celé úterní dopoledne. Nejprve se žáci zajímavou formou seznamovali s nenadálými situacemi, které mohou nastat a ohrožovat jejich zdraví a bezpečnost. Poté se třídy rozešly podle plánovaného programu. Ti mladší se vydali po cyklostezce okolo řeky na dětské hřiště do „Rákosí“ a cestou plnili nejrůznější úkoly. Starší a zdatnější si vyšli na nedaleký soutok řek, aby se podívali, jak se po deštích zakalená Sázava stéká s průzračně čistou Želivkou. Dopoledne se všem vydařilo a věříme, že stejně vydařený bude i nadcházející školní rok.