V pátek 28. 5. dorazili všichni žáci do školy s batohy, svačinami a bojovnou náladou. Čekalo nás  dopoledne nabité  napětím,úkoly a protažením těla. Cvičení v přírodě mohlo začít.

Stanovištěm celého našeho  dění  byl  místní městský park. A protože každá třída měla od školy svou vyznačenou trasu, sešli jsme se  z různých světových stran na místě klidového koutu s lavičkami.

Po cestě jsme obdivovali, jak krásný náš park vlastně je. Toto roční období ho zdobí neuvěřitelnými kombinacemi barev květů, keřů i stromů. Na uměle  vytvořeném rybníku jsme sledovali divadelní představení  hejna kachen a kačera, závod nápadníka o  získání nevěsty  nás postupně  všechny rozesmál a odváděl od pozornosti.

Po příchodu na místo jsme probrali s vedoucí paní učitelkou postup bojových her a rozdali si pracovní listy do terénu. S nadšením i trochou nejistoty jsme se poté vrhli do práce. Počasí nám tentokrát opravdu nepřálo a tak jsme bojovali nejenom s protihráči, ale i deštěm a chladným počasím.

Rozděleni na barevná družstva jsme  ve vymezeném prostoru přírody hledali barevná psaníčka s úkoly. Popisovali jsme např.  záchranu zraněného spolužáka, vyjmenovali tel. čísla  složek záchranného systému a vyzkoušeli si   správně zaškrtit  krvácející tepnu. Sběr přírodního materiálu podle zadání pracovního listu nám bohužel  ukázal nepěknou stránku chování některých lidí  k přírodě. Obaly od nápojů a nedopalky na odpočívadlech prostoru parku byly k nepřehlédnutí. Kéž by dostatečný trest za tento přestupek přinutil nepořádníky k pokoře a úctě k přírodě!

Bojové dopoledne jsme završili společnou besedou na lavičkách a zhodnotili splnění našich úkolů. Všichni jsme pracovali s velkým nadšením. I přes nezdar  v některých disciplínách  jsme to nevzdali a pokračovali dál. Cestou zpět, na oběd do školní jídelny nás zastihl velký déšť a tak jsme se těšili, že si společné bojové zážitky budeme vyprávět již v teple a v suchu domova, někteří z nás pak ještě ve třídě školní družiny.