V pátek 6. dubna 2018 jsme spolu s ostatními žáky a pedagogy českých škol odstartovali pátý ročník akce Ukliďme Česko a zároveň se tradičně připojili k úklidu řeky Sázavy. Přidělené úseky pro úklid jsme si rozdělili a vyzbrojeni igelitovými pytli a rukavicemi se vydali zaútočit na všudypřítomné odpadky. Druhé a třetí třídě se podařilo vyčistit okolí školy a garáží, zbavit nežádoucích „příkras“ zelené plochy a živé ploty v Sadu Míru. Velký dík patří odvážlivcům z první třídy. Ti se v doprovodu asistentky pedagoga zcela neohroženě vrhli na příkré břehy Sázavy a v úseku od ČOV k Chabeřickému mlýnu zbavili řeku od pěti plných pytlů nejrozmanitějších „laskomin“, které zde zřejmě zapomněli rybáři či procházející turisté. S přicházejícím jarem se může příroda v okolí naší školy pochlubit čistým kabátkem.

A uklízeli i žáci z Uhlířských Janovic, Komenského 400 a napsali:

V pátek 6. dubna jsme se probudili do krásného slunečného dne. Měli jsme radost, protože jsme šli na úklid řeky Sázavy. Měli jsme přidělený úsek v Sázavě. Rokli nad řekou směrem k Nechybě. S elánem jsme se pustili do práce. Do oběda jsme naplnili asi 9 pytlů neuvěřitelným nepořádkem. Odměnou nám byl nejenom dobrý pocit, ale také chutný řízek.