K jedenáctému ročníku projektu Čistá řeka Sázava se tradičně přidali také všichni žáci naší školy. S jednodenním předstihem, avšak za krásného slunečního dne, vyzbrojeni pytli a rukavicemi, ve třech skupinách pod vedením třídních učitelek a jejich asistentek se vydali na sběr odpadků. Ti nejmladší vyklidili ústí a dolní část Pardidubského potoka, druhá třída uklidila břehy řeky a okolí cyklostezky od Dvouletek k lávce u stadionu. Třetí skupina nejstarších žáků vyklidila břehy od odpadků ve zbývajícím úseku k Tůmovu mlýnu. Podtrženo, sečteno – podařilo se nám nasbírat více než půlku přistaveného kontejneru. Poděkování řeky Sázavy za zbavení nepříjemného břemene by zajisté patřilo nejen všem žákům naší školy, ale zároveň i MAS Lípa pro venkov, která tuto akci pro naši oblast zaštiťuje.